WUŻ w ramach działalności gospodarczej świadczy:

- holowania wewnętrzne w Porcie Gdynia
- holowania zewnętrzne ładunków ponadgabarytowych i kadłubów
- wykonywanie prac cumowniczych
- wynajem środków transportu wodnego

Holowania zewnętrzne

Niezależnie od istoty działania, tj. świadczenia usług holowniczych w Porcie Gdynia, WUŻ rozszerzył zakres działań także na rynek zewnętrzny. Wykonuje pełnomorskie holowania operując głównie na rynku europejskim. Działalność zewnętrzna zaczęła się rozwijać w sposób dynamiczny od roku 1994. Począwszy od tego okresu WUŻ uczestniczy w holowaniach pełnomorskich do portów takich, jak: Flensburg, Papenburg, Hamburg, Rostock, Santander, Belfast, Dublin, Edynburg, Kaliningrad, Lipawa, a także do portów holenderskich: Rotterdam, Stellendam, Doldrecht i innych europejskich.

Wyżej wymieniona strategia rozwoju oznacza ciągłą modernizację posiadanego taboru pływającego i zakup nowych holowników spełniających wymogi rynku transportowego. Kierując się powyższym od roku 1998 WUŻ wprowadził do eksploatacji 2 nowe holowniki o mocy 4000 KM z pędnikiem Aquamaster przystosowany do wykonywania holowań wewnętrznych i zewnętrznych. Ponadto w najbliższym okresie przewiduje się budowę kolejnego holownika.

Dysponujemy wysokowykwalifikowaną kadrą specjalistów, posiadającą bardzo duże doświadczenie zawodowe. Jesteśmy głęboko przekonani, że klient korzystając właśnie z usług firmy holowniczej WUŻ Gdynia będzie w pełni usatysfakcjonowany ich jakością.